Dua Lipa: U trondita kur mësova se ka 1600 raste të reja me HIV tek të rinjtë çdo ditë, le ti japim fund stigmës së bashku

Bota e Yjeve

Dua Lipa: U trondita kur mësova se ka 1600 raste të reja me HIV tek të rinjtë çdo ditë, le ti japim fund stigmës së bashku

Më: 9 prill 2021 Në ora: 14:42
Dua Lipa

Këngëtarja Dua Lipa dhe komediani David Walliams u panë së fundmi duke bërë rrugën për në një hotel në Londër për të provuar pjesëmarrjen e tyre në para-ndejën e “Oscars” të organizuar nga Sir Elton John, të enjten.

Interpretuesja e hitit “Levitating”, 25 vjeçe, dukej elegante teksa mbërriti në Rosewood London me një xhaketë të errët me vija, të cilën ajo e kombinoi me një bluzë vjollce dhe xhinse të prera.

Duke qëndruar mbi një palë taka të ngjyrës jargavan, bukuroshja brune i la flokët e saj të lirshme, ndërsa kishte vënë një makijazh krejt të lehtë në fytyrë.

Duke e mbajtur veten të hidratuar me një shishe ujë “Evan”, ylli i lindur në Londër u përmbahej masave paraprake të sigurisë COVID-19 duke vënë një maskë mbrojtëse për fytyrën.

Ajo u bashkua me komedian David, i cili kishte të veshur një xhaketë sportive blu mbi një këmishë blu ndërsa ai bëri ardhjen e tij dhe kontrolloi temperaturën e tij përpara hyrjes në ndërtesë.

Image

Manaxherët u panë duke marrë rrobat e tij për shfaqjen e madhe nga pjesa e pasme e një makine në një qese rrobash ndërsa përgatitej të merrte pjesë në shfaqje.

Sapo përfunduan provat për performancën që ajo do të dhurojë në këtë para-ndejë të “Oscars”, Dua u lajmërua në Instagram, për të ndarë me ndjekësit e saj një fotografi përkrah legjendës së muzikës, Elton John.

Duke ndarë ngazëllimin e saj të të qenit në praninë e yllit fitues të shumë çmimeve, ajo shkroi në mbishkrimin e fotografisë: “Shikoni kë takova më në fund sot në prova!”.

Image

 

“Unë jam aq e ngazëllyer dhe e nderuar që do të performoj në #EJAFOscars më 25 Prill me Elton John në mbështetje të punës mahnitëse që EJAF po bën për të ndihmuar të rinjtë në të gjithë botën që jetojnë me ose në rrezik të HIV-it”.

Ajo vazhdoi: “Unë u trondita kur mësova se ka 1600 raste të reja me HIV tek të rinjtë çdo ditë, kështu që ju lutemi bashkohuni me mua në ngritjen e vetëdijes në mënyrë që t’i japim fund stigmës së HIV-it së bashku!”.

Duke postuar të njëjtën pamje në llogarinë e tij në Instagram, Elton shkroi: “Provat u bënë! Jam shumë i lumtur që më në fund u takova me Dua Lipën tepër të talentuar sot për provën tonë #EJAFOscars. Ne do të bëjmë një performancë ekskluzive të duetit në 25 prill”.

“Për herë të parë ndonjëherë, tani mund të jesh pjesë e Partisë time të shkëlqyer @EJAF Oscar dhe të bashkohesh me mua dhe Duan për vetëm 19,99 dollarë bileta”.

“Deri më sot, miliona njerëz vazhdojnë të ndikohen nga #HIV / # AIDS dhe të rinjtë përfaqësojnë një pjesë të madhe të këtyre shifrave”.

“Ne jemi të përkushtuar të sigurohemi që askush të mos mbetet pas, por kemi nevojë për ndihmën tuaj! Paratë e mbledhura nga ky kjo ndejë një lloji të këtij viti do të mbështesin 1,600 të rinj që kontraktojnë virusin HIV çdo ditë”, shkroi John.

Para-ndeja e “Oscars” do të organizohet nga aktori Neil Patrick Harris, dhe do të përfitojë nga Fondacioni Elton John AIDS dhe prezantohet rregullisht nga bashkëshorti i muzikantit legjendar, David Furnish, 58 vjeç.

Vitin e kaluar, Elton mblodhi 6.4 milionë dollarë për të ndihmuar në përfundimin e epidemisë së AIDS-it në festën e tij vjetore të Shikimeve të Akademisë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat