Kendall lëshon urdhër ndalimi për një tjetër person

Bota e Yjeve

Kendall lëshon urdhër ndalimi për një tjetër person

Më: 22 qershor 2021 Në ora: 16:29
Kendall

Kendall dha urdhër ndalimi për një person që deklaroi dashurinë për të dhe u përpoq të ngjitej në telin me gjemba për të hyrë në shtëpinë e saj në Los Angeles.

Kendall Jenner thuhet se ka dhënë një urdhër tjetër ndalimi pasi një person që u përpoq të ngjitej mbi rrethimin me tela me gjemba për të hyrë në shtëpinë e saj në LA.

Në prill, modelja, 25 vjeçe, ka dhënë dy urdhër ndalimi, një kundër Malik Bowker, për të cilin ajo pretendonte se po komplotonte për ta vrarë, dhe një urdhër ndalimi pesë vjet kundër Shaquan King, i cili notoi lakuriq në pishinën e saj.

Image

Sipas TMZ, avokati i Kendall paraqiti dokumente ligjore për një urdhër ndalimi të përkohshëm të hënën kundër Isaias Noe Flores, 27 vjeç, i cili modelja thotë se është paraqitur në shtëpinë e saj në LA gjatë dy viteve të fundit, deklaroi dashurinë e tij dhe i dërgoi asaj dhurata.

Kendall u la e shqetësuar për sigurinë e saj kur Isaias u përpoq të ngjitej në një gardh me tela me gjemba për t’u përpjekur të hynte në shtëpinë e saj miliona funteshe në LA muajin e kaluar.

27-vjeçarit thuhet se iu desh të merrte kujdes mjekësor pasi preu dorën në gardh, para se të merrej në paraburgim dhe të akuzohej për shkelje të kundërvajtjes.

Image

Gjykata ra dakord t’i japë Kendall një urdhër ndalimi të përkohshëm dhe do të ketë një seancë muajin tjetër.

Personaliteti televiziv thuhet se u zhvendos nga shtëpia e saj në West Hollywood pasi pësoi një frikë të dyfishtë të sigurisë në mars. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat