Chiara Ferragni bie nga froni, kush është italiani që po bën namin në Instagram

Bota e Yjeve

Chiara Ferragni bie nga froni, kush është italiani që po bën namin në Instagram

Më: 23 qershor 2021 Në ora: 07:26
Chiara Ferragni

Pasi u kthye në “tempullin” e karantinës, TikTok vijon bujën dhe të jetë rrjeti social më i përdorur i momentit nga adoleshentët dhe të rinjtë. Influenca e këtij aplikacioni është aq e madhe saqë ka ndryshuar jetën e shumë të rinjve që janë bërë pesonazhe të njohur e miliarderë në një moshë të vogël.

Së fundmi, TikTok ka hequr Chiara Ferragni nga froni i italianes më të ndjekur në Instagram.

Ajo ka 23.9 milionë ndjekës, duke u renditur e para në këtë rrjet sociale! Mirëpo, influencuesja, në orët e fundit, e ka humbur pozicionin e saj pasi është tejkaluar nga ylli italian i TikTok-ut, Khaby Lame, i cili është tiktokeri italian më i ndjekur.

Image

Khaby Lame numëron 24.3 milionë ndjekës në Instagram, ndërsa në TikTok, ai ka plot 75.6 milionë ndjekës. Siç thuhet në mediat italiane, fitimet e Khaby-t nga TikTok kapin një shifër të majme. Videot e tij kanë fabulën më të thjeshtë të mundshme, mirëpo kanë fituar zemrat e miliona njerëzve nga gjithë bota.

Image
Image
Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat