3 këshillat e bukurisë të Kate Middleton që mund të ndiqni

Bota e Yjeve

3 këshillat e bukurisë të Kate Middleton që mund të ndiqni

Më: 20 janar 2022 Në ora: 20:12
Kate Middleton

Që kur u martua me Princin William, stili dhe bukuria e Kate Middleton kanë dalë në pah. Në fakt, janë dhënë shumë detaje për flokët e saj të bukur, me shkëlqim, produktet e saj të preferuara apo hackat e ndryshme të bukurisë që ajo bën. Për fatin tuaj, ne kërkuam dhe gjetëm këshillat pas pamjes së saj magjepsëse.

Përdor vajra në duar për butësi

Kate Middleton betohet për këtë truk dhe Jennifer Lopez është shprehur se i pëlqen vajrat hidratues në duar. Dukesha e Kembrixhit përdor vajin e trëndafilit ose kokosit për të parandaluar shenjat e kohës në duart e saj por edhe për t’u dhënë atyre butësi.

Përzien shampo  gjatë përdorimit të tharëses për volum

Richard Ward, parukierja personale e Dukeshës, e zbuloi këtë metodë në një intervistë për revistën Glamour. Ai madje e ka këshilluar që të përdorë shampo pa sulfate të bazuara në përbërës bimor.

Ajo zgjedh vetëm nuanca nudo për manikyrin e saj

Thonjtë natyralë janë i vetmi stil i lejuar në eventet zyrtare mbretërore dhe fatmirësisht stili nud, është i preferuari i 40-vjeçares Kate Middleton.

Image
Kate Middleton
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat