Nis përgatitjet për “Eurovision”! Ronela largohet nga vendi

Bota e Yjeve

Nis përgatitjet për “Eurovision”! Ronela largohet nga vendi

Më: 25 janar 2022 Në ora: 15:43
Ronela

Këngëtarja Ronela Hajati do të jetë përfaqësuesja jonë në “Eurovision” për vitin 2022. Kënga e saj “Sekret” fitoi çmimin e parë në Festivalin RTSH.

Ronela së fundmi ka ndarë në rrjetet sociale se po niset për Londër.

Ajo atje do të bashkëpunojë me një nga producentët e saj të preferuar, për ta përpunuar këngën dhe për ta sjellë në versionin më të mirë.

Image
Ronela

Ronela po i merr të gjitha hapat për të na përfaqësuar denjësisht.

Pavarësisht se fitoi çmimin e parë, si në çdo vit edhe në këtë festival pati konstatime. Edhe pse klikimet në “Youtube” janë të shumta dhe shumë njerëz e kanë mbështetur, nuk kanë munguar komentet negative nga publiku, por edhe nge vetë artistë të tjerë, të cilët nuk e kanë suportuar fitoren e Ronelës.

Megjithatë, këngëtarja ka reaguar për herë të parë duke iu përgjigjur kritikave nga artistët e tjerë ndaj këngës së saj fituese të “Festivalit të Këngës”. Përmes një postimi në “Instagram”, Ronela shkruan se dy vitet e fundit kanë qenë nga vitet e saj më të vështirë.

Ajo e vijon shkrimin e saj duke u shprehur se urrejtja nga artistët ndaj një vajze që ka punuar gjithë jetën për artistë të tjerë është e neveritshme dhe diabolike. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat