​Kim Kardashian shkatërron fustanin e Merlin Monroe

Bota e Yjeve

​Kim Kardashian shkatërron fustanin e Merlin Monroe

Më: 15 qershor 2022 Në ora: 12:52
Kim Kardashian

Sipas fotove të fundit, fustani që është simbol i kohës së Marilyn Monroe, pas Met Gala-s së këtij viti ka mbetur i grisur dhe fajtore për “këtë krim” është Kim Kardashian.

Kujtojmë, ylli i realitetit kishte veshur një fustan Marilyn Monroe për këtë ceremoni, me temë “Gilded Age”. Edhe pse ai krijim ishte i ruajtur mirë, gjurmët e materialit të grisur, por edhe mungesa e kristaleve prej tij, treguan se gjendja e tij ndryshoi në mënyrë drastike pas Met Gala.

Publiku ekspert më pas paralajmëroi se fustani mund të dëmtohet dhe shkatërrohet.

Nina Boski, producentja e serialit dokumentar për Marilyn Monroe dhe serialit në internet kushtuar jetës së Marilyn Monroe, tha se Kim Kardashian me fustanin e famshëm në Met Gala nuk është një moment për t'u kujtuar.

Scott Fortner, historian dhe koleksionist, tha se Kim me veshjen e divës së filmit tërboi njerëzit, sepse është një "faltore" e veshur vetëm nga Marilyn.

“Është një thesar kombëtar që nuk duhej të bartej më. Nëse do të ishte në dorën time, nuk do të lejoja që një pjesë e historisë kulturore amerikane të abuzohej kaq shumë. Kjo nuk ka të bëjë me Kim Kardashian”, përfundoi Fortner.

Vetëm një muaj pas Met Gala, kështu ndodhi - fustani u gris, materiali u përhap dhe kristalet ranë në disa vende.

Fotot e fustanit të grisur u përhapën në rrjetet sociale dhe kjo shkaktoi zemërim publik.

“E shkatërroi për 11 minuta, e veshi kaq shumë”, “Mund të kishte veshur një kopje, por jo, ajo donte origjinalin dhe tani mbaroi”, “Nuk e di çfarë prisnim”, “Marilyn tani po kthen varrin”, janë disa nga komentet në rrjetet sociale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat