Victoria Beckham thuhet se do të ribashkohet me “Spice Girls”

Bota e Yjeve

Victoria Beckham thuhet se do të ribashkohet me “Spice Girls”

Më: 27 korrik 2022 Në ora: 07:03
Victoria Beckham

Victoria Beckham thuhet se më në fund do të ribashkohet me pjesën tjetër të “Spice Girls” për një seri të re dokumentarësh me fokus grupin.

Këngëtarja, 48 vjeçe, dyshohet se ka lidhur një marrëveshje të re me Mel B, Melanie C, Emma Bunton dhe Geri Horner për një dokumentar.

Sipas The Sun, seriali do të realizohet nga ekipi që qëndron pas ‘The Last Dance’, seriali i vlerësuar nga kritikët Netflix për yllin e basketbollit, Michael Jordan.

Duke folur për “The Last Dance’, Mel B foli për serialin në një intervistë në Australi, shkruan DailyMail.

Image
“Spice Girls”

“Regjisori dhe i gjithë koncepti se si u xhirua dhe u filmua është me të vërtetë, shumë i mirë. Kështu që ne do të bëjmë versionin tonë me ta”, tha ajo.

Seriali thuhet se do të shfaqë anekdota nga prapaskenat dhe do të dokumentojë ngritjen e grupit në krye.

Kjo vjen pasi po qarkullojnë thashethemet se do të ketë dy nga “Spice Girls” në sezonin e katërt të “The Masked Singer Australia” këtë vit.

Një nga anëtarët e grupit mund të bashkohet me Mel B në shfaqjen hit.

Image
“Spice Girls”

Mel, 47 vjeç, së fundmi u regjistrua për shfaqjen si gjyqtare, duke iu bashkuar Abbie Chatfield, Chrissie Swan dhe Dave Hughes në panel.

Dhe Victoria iu kthye rrënjëve të saj Posh Spice të shtunën teksa performoi gjatë seancës karaoke ndërsa ishte në një pushim familjar në Francë.

Ish-anëtarja e “Spice Girl” u filmua nga bashkëshorti David, 47 vjeç, duke nxjerrë në pah këngën ikonë “Stop” të vitit 1997 nga albumi i tyre “Spiceworld”.

Grupi ikonë i vajzave të viteve ’90, i përbërë nga Sporty, Scary, Ginger dhe Baby u ribashkuan për një turne në 2019, pa Victoria.

Por pesë vajzat më në fund janë vendosur të ribashkohen pasi Geri mbush 50 vjeç në shtator dhe jo vetëm që ajo ka ftuar Emën, Mel B , Mel C dhe Victoria në ahengun luksoz, ato pritet të performojë së bashku së bashku për hera e parë që nga ceremonia e mbylljes së Lojërave Olimpike të Londrës në 2012.

“Do të jetë një natë e mrekullueshme. Tema është Eleganca e përjetshme. Shumë miq të famshëm të Gerit dhe burrit të saj Christian do të jenë atje dhe, në mënyrë emocionuese, Geri po fton të gjitha Spice Girls – përfshirë Victorian”, tha një burim për The Sun.

“Vajzat mezi presin të bashkohen dhe plani është që të pesta të këndojnë Happy Birthday dhe të ngrihen në skenë për t’iu bashkuar Gerit”, tha tutje ky burim.

Mel C më parë pretendoi se ka pasur diskutime të vazhdueshme rreth rikthimit të “Spice Girls”.

Këngëtaret e “Say You’ll Be There” u formuan në vitin 1994 dhe vazhduan të bëheshin grupi më i shitur i vajzave të të gjitha kohërave, por Geri u largua papritur nga grupi në vitin 1998 dhe anëtarët e mbetur u ndan përfundimisht në vitin 2000.

Të pesë anëtarët u ribashkuan për një sërë shfaqjesh në arenë në vitin 2007 dhe ata u bashkuan përsëri për të luajtur në 13 stadiume në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar në vitin 2019, me përjashtim të Victoria, e cila nuk pranoi të merrte pjesë në një ribashkim të dytë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat