Martohet Manuela Arcuri, detajet nga ceremonia përrallore

Bota e Yjeve

Martohet Manuela Arcuri, detajet nga ceremonia përrallore

Më: 29 korrik 2022 Në ora: 08:21
Manuela Arcuri, pamje nga dasma

Aktorja italiane Manuela Arcuri është martuar. Ajo u kurorëzua më 22 korrik me Giovanni Di Gianfrancesco në Kështjellën Odescalchi në Bracciano, të gjitha detajet e dasmës dhe fotot u zbuluan vetëm dje. Deri më tani në rrjetet sociale kishte dalë vetëm një foto nga dasma e saj.

Në Weekly Chi janë publikuar pamjet e dasmës përrallore të Manuela Arcurit, e cila u shfaq rrezatuese teksa u shoqërua në altar nga babai i saj.

Ajo ishte shprehur se do të kishte një "dasmë princeshe" dhe në fakt ashtu ishte, ajo u martua në një kështjellë. Dasma e parë u festua më 30 prill 2013 në Las Vegas. Manuela dhe bashkëshorti i saj donin një ceremoni sekrete, edhe pse familja ishte në dijeni të idesë së tyre të çmendur.

Momenti më emocionues për Manuelën ishte kur babai i saj hyri në dhomë pasi ajo kishte veshur fustanin e bardhë.

“Kur hyri babai im dhe më tha: sa e bukur je, dukesh si princeshë, u preka. Është momenti më emocionues në jetën e një gruaje që ëndërron martesën”, -rrëfeu ajo për revistën Chi.

Unazat e martesës i solli djali i çiftit, Mattia.

“I mbajta lotët dhe kalova në altar – thotë Manuela, duke kujtuar hyrjen e kishës – Annalisa Minetti këndoi lutjen për të më shoqëruar. Arrita në altar, pashë burrin tim... u qetësova. Pashë dëshmitarët Alberto Tarallo dhe Giovanni Malagò dhe u buzëqesha. Në kohën e betimeve, Mattia mbërriti i shoqëruar nga Hallelujah, kënduar nga Minetti. Në atë moment, Giovani dhe unë u mbytëm në lot”.

Gjatë mbrëmjes, nëna e Manuelës lexoi një letër. Një surprizë e papritur për aktoren e cila filloi të qante.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat