Shtatzënë për herë të parë, ministrja e Ramës shfaqet me barkun e rrumbullakosur

Bota e Yjeve

Shtatzënë për herë të parë, ministrja e Ramës shfaqet me barkun e rrumbullakosur

Më: 31 korrik 2022 Në ora: 09:20
Kabineti i Ramës

Ministrja e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Edona Bilali është në pritje të fëmijës së saj të parë.

Lajmi për pritjen e ëmbël u konfirmua disa muaj më parë, ndërsa në seancën e fundit, ministrja u pa me barkun e rrumbullakosur.

Bilali të enjten u pa e veshur me një fustan rozë të gjerë dhe takat. Gjatë muajve të shtatzënisë këngëtarja ka preferuar që të vishet me fustane të gjera për të fshehur barkun e rrumbullakosur.

Image
Edona Bilali

Aktualisht ministrja është në fundin e shtatzënisë dhe me siguri e ka marrë vesh dhe gjininë e bebit, por ne duhet të presim dhe pak për këtë.

Edona Bilali është ndër ministret më të reja në Qeverinë Rama 3. Ajo u katapultua në politikë si drejtuese e PS në Shkodër, për zgjedhjet e 25 prillit, dhe më pas kur socialistët siguruan dhe mandatin e tretë, Edi Rama i besoi Bilalit një post në kabinetin e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat