Mbi 10 vite në skenë, Kida e dëshmon edhe njëherë “thjeshtësinë” që e karakterizon

Bota e Yjeve

Mbi 10 vite në skenë, Kida e dëshmon edhe njëherë “thjeshtësinë” që e karakterizon

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 16:53
Kida

Orhidea Latifi e njohur si Kida na ka “rikthyer” në fillimet e karrierës së saj.

Këngëtarja ka ndarë një foto me Kreshnik Fazliun (Mc Kreshën) i cili ka qenë bashkëpunëtori i saj i parë që kur debutoi në tregun tonë muzikor.

Bëhet fjalë për 8 vite më parë kur dyshja sollën atë që më pas u kthye në hit “Rikthejna na”.

“Që prej ditës së parë,-shkruan Kida krahas fotos me reperin.

Image
Kida dhe MC Kresha

Kujtojmë që disa javë më parë Kida kujtoi 10 vitet e saj të karrierën në muzikë. Këngëtarja publikoi një video gjatë momenteve të performancës së saj në koncertin që u organizuar në heshin “Skënderbej” ku performoi dhe ylli me famë botetore Rita Ora në kuadër të “Tirana European Youth Capital 2022” dhe krahas postimit shkroi:

“Po bëhen 10 vite, e unë u rrita bashkë me dashurinë që ma dhatë ju. Ju më keni bërë ëndrrën time realitet sa herë që kam parë se po këndoni bashkë me mua, ju jeni zëri më i bukur që kam degjuar.

Çdo brohoritje e juaja mua më ka dhënë vullnet për të punuar fort e të jem aty për ju gjithmonë. Nuk do të ndalem asnjëherë duke e bërë punën që dua më së shumti, ku shpërblim marr buzëqeshjet e juaja. Ju dua shume, urs always #Kida ❤️”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat