Kidës i ndodh e papritura në avion, këngëtarja surprizohet nga…

Bota e Yjeve

Kidës i ndodh e papritura në avion, këngëtarja surprizohet nga…

Më: 20 nëntor 2022 Në ora: 10:24
Kida

Këngëtarja e njohur Orhidea Latifi ose ndryshe e njohur me emrin e artit Kida, është një ndër artistet më të dashura për publikun shqiptar.

Kida, e cila është goxha aktive në rrjetet sociale, ka zbuluar së fundmi një surprizë që i është bërë gjatë udhëtimit të saj me avion. Dy pasagjerë të huaj, të cilët duket se ishin fansa të muzikës së Kidës, e kanë njohur këngëtaren në avion dhe me këtë rast i kanë dërguar një letër ku shprehin dashurinë dhe vlerësimi n që kanë për të.

Nëpërmjet një postimi në InstaStory, këngëtarja publikuar foton ku tregon letrën që ka marrë:

“Kida, ne e duam muzikën tënde! Është një kënaqësi të të kemi ty në këtë fluturim. Dashuri! Xenis dhe Salih”

Kujtojmë që Kida ka bërë tashmë 10 vite që është pjesë e industrisë së muzikës. Këngëtarja publikoi gjatë asaj kohe një video gjatë momenteve të performancës së saj në koncertin që u organizuar në sheshin “Skënderbej” ku performoi dhe ylli me famë botetore Rita Ora në kuadër të “Tirana European Youth Capital 2022” dhe krahas postimit shkroi:

“Po bëhen 10 vite, e unë u rrita bashkë me dashurinë që ma dhatë ju. Ju më keni bërë ëndrrën time realitet sa herë që kam parë se po këndoni bashkë me mua, ju jeni zëri më i bukur që kam dëgjuar.

Çdo brohoritje e juaja mua më ka dhënë vullnet për të punuar fort e të jem aty për ju gjithmonë. Nuk do të ndalem asnjëherë duke e bërë punën që dua më së shumti, ku shpërblim marr buzëqeshjet e juaja. Ju dua shume, e juaja përgjithmonë #Kida ❤️”.

Image
Postimi
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat