Naomi Campbell bën paraqitjen e saj të pestë për kalendarin ikonik “Pirelli”

Bota e Yjeve

Naomi Campbell bën paraqitjen e saj të pestë për kalendarin ikonik “Pirelli”

Më: 30 nëntor 2023 Në ora: 23:07
Naomi Campbell

Naomi Campbell dukej e pabesueshme teksa bëri paraqitjen e saj të pestë në kalendarin ikonik “Pirelli” për vitin 2024.

Supermodelja, 53 vjeçe, personifikoi temën e artistit vizual Princ Gyasi për përjetësinë në fotosesionin që u zhvillua si në Londër ashtu edhe në Gana.

Naomi u shfaq me një pamje të guximshme teksa doli pa sytjena me një minifustan ngjyrë kafe të zhytur, teksa pozonte në një orë të shkrirë, shkruan DailyMail.

Image
Naomi Campbell

Mbretëresha e pasarelës kishte një çelës në dorë dhe e rriti magjepsjen me taka dhe flokë të gjatë.

Kalendari i vitit 2024 shënon fotografin e parë me ngjyrë që zgjidhet për komision, me Princin Gyasi, 28 vjeç, duke festuar trashëgiminë e tij dhe komunitetin afrikan në projekt.

Image
Naomi Campbell

Naomi luajti në kalendarin e 50-vjetorit së bashku me Idris Elba, aktoren e Black Panther Angela Bassett, autoren Margot Lee Shetterly dhe poeten Amanda Gorman.

Princi Gyasi, i cili i dha Naomit titullin “Ndaluesja e kohës”, tha: “Kur shikon figura si Naomi, ajo nuk është e brezit tim, por ajo është ende një ikonë në brezin tim. Kjo mund të ndodhë vetëm nëse jeni të përkushtuar ndaj punës dhe besimeve tuaja.”

Talentet e tjera të paraqitura në Kalendarin “Pirelli” 2024 përfshijnë Mbretin Otumfuo Osei Tutu II, në kalendarin për vitin që do të jetë festimi i 25-vjetorit të Mbretërisë Ashanti, nën mbretërimin e tij. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat