Keqtrajtonte dhe kërcënonte nënën që t’i jepte para, arrestohet i riu shqiptar në Itali

Diaspora

Keqtrajtonte dhe kërcënonte nënën që t’i jepte para, arrestohet i riu shqiptar në Itali

Më: 5 janar 2022 Në ora: 16:45
Foto ilustrim

Një tjetër rast abuzimi në familje është shënuar në Itali. Një djalë raportohet se ka keqtrajtuar dhe kërcënuar nënën e tij.

Karabinierët e Njësisë Operative të Città di Castello kanë arrestuar një 28-vjeçar shqiptar, banues në Umbertide, i cili dyshohet se ka sulmuar disa herë nënën e tij. Ai e detyronte atë që t’i plotësonte kërkesat e vazhdueshme për para.

Një muaj më parë nëna e tij iu drejtua Karabinierëve për të bërë një denoncim, pasi djali e kishte kërcënuar me vdekje, pasi ajo nuk i kishte dhënë para.

Ai gjithashtu kishte shkatërruar shtëpinë duke thyer mobiljet dhe elektroshtëpiaket. Vetëm falë policisë ishte e mundur të shmangeshin pasoja më të rënda.

I riu u arrestua, por grupi i Gjykatës së Perugias vendosi të lehtësojë masën shtrënguese duke e urdhëruar të riun të largohej nga shtëpia e familjes dhe të mos afrohej më me nënën e tij.

Nga hetimet e mëpasshme të karabinierëve, rezultoi se kërkesat për para dhe keqtrajtimi vazhdonin prej disa kohësh, me sulme të vazhdueshme dhe qëndrime të dhunshme. Në këtë pikë, Prokuroria Publike e Perugias i kërkoi gjyqtarit hetues masën e paraburgimit në burg, duke hipotezuar edhe krime të rënda si zhvatja.

Kërkesa që u pranua nga gjyqtari. Kështu Karabinierët u paraqitën në shtëpinë e 28-vjeçarit dhe e arrestuan dhe e çuan në burgun e Capanne.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat