“Plantacioni më i madh i kanabisit”, arrestohen 2 shqiptarët në Greqi, mbi 120 policë morën pjesë në operacion

Diaspora

“Plantacioni më i madh i kanabisit”, arrestohen 2 shqiptarët në Greqi, mbi 120 policë morën pjesë në operacion

Më: 20 shtator 2022 Në ora: 21:00
Foto nga vendngjarja

Sasia më e madhe e bimëve të kanabisit në vitet e fundit është identifikuar në një plantacion në një zonë të paarritshme në Olimp.

Bëhet fjalë për 5052 fidanë.Sasia më e madhe e bimëve të kanabisit në vitet e fundit është identifikuar në një plantacion në një zonë të paarritshme në Olimp.

Bëhet fjalë për 5052 fidanë.Ky është plantacioni i dytë i madh i zbuluar në një kohë të shkurtër nga Prokuroria e Narkotikëve pranë Nëndrejtorisë së Sigurisë së Larisës, pasi u parapri nga zbulimi i 2100 fidanëve kanabis në muajin gusht në një zonë malore të Bashkisë Agia.

Në operacion morën pjesë mbi 120 policë, ndërsa sipas një deklarate të Sindikatës së Policisë së Larisës, u deshën më shumë se dy orë ecje në shtigje të përafërta për të mbërritur në vendngjarje, shkruan zougla.

Për shkak të terrenit të vështirë dhe të pjerrët të zonës, transporti i fidanëve të kanabisit është kryer me asistencën e Shërbimit të Transportit Ajror të Zjarrfikësve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat