Rrahën shqiptarin brenda një fugoni, arrestohen 4 policë në Greqi

Diaspora

Rrahën shqiptarin brenda një fugoni, arrestohen 4 policë në Greqi

Më: 12 mars 2023 Në ora: 18:17
Foto ilustrim

Tre oficerë grekë dhe shefi i tyre janë arrestuar për shkak se akuzohen se kanë torturuar e ushtruar dhunë ndaj një shqiptari. Sipas mediave greke shqiptari vuante dënimin në burgun grek për drogë dhe grabitje.

Ai është goditur në kokë, dhe teksa ka kërkuar ujë nuk ia kanë dhënë, por ka vazhduar dhuna.

E gjitha ngjarja ka ndodhur në një fugon dhe kur kanë mbërritur në Korydallos i vendosën një helmetë në mënyrë që të mos shiheshin goditjet në kokë.

Sakaq 11 të dënuar që ndodheshin më të kanë dëshmuar se policia ka rrahur shqiptarin.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat