Ministri i Sportit të Kosovës reagon pas fitores së “Dardanëve” ndaj Lituanisë

Futboll

Ministri i Sportit të Kosovës reagon pas fitores së “Dardanëve” ndaj Lituanisë

Më: 25 mars 2021 Në ora: 11:31
Ministri i Sportit të Kosovës reagon pas fitores së “Dardanëve” ndaj Lituanisë

Kombëtarja e Kosovës ka shënuar fitore të thellë 4-0 ndaj Lituanisë në miqësoren e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Golat në këtë përballje për Dardanët u shënuan nga Arbër Zeneli (27’, 71’), Vedat Muriqi (63’) dhe Besar Halimi (79’).

Pas fitores ka reaguar edhe Ministri i ri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku, i cili përmes një shkrimi në Twitter, përshëndeti lojën e Kosovës.

“Lojë e bukur, fitore e merituar e ambasadorëve tanë. Vazhdojmë me betejat dhe sukseset e radhës”.

Kosova më 28 mars e pret Suedinë në Prishtinë, kurse më 31 mars takohet me Spanjën në Sevilla në kuadër të kualifikueseve për “Katar 2022”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat