Thiago përjashtohet me të kuq

Futboll

Thiago përjashtohet me të kuq

Më: 3 prill 2021 Në ora: 14:47
Thiago përjashtohet me të kuq

West Bromwich Albion është duke e mposhtur 2-1 Chelsean midis Stamford Bridge.

Christian Pulisic ishte ai që i kaloi vendasit në epërsi, duke u dukur se mund ta kenë të lehtë sonte.

Megjithatë, kartoni i kuq i Thiago Silvas ndryshoi gjithçka që bëri që WBA të përmbysë rezultatin.

Në minutën e 29’, Silva mori të dytin të verdhë për t’u përjashtuar nga loja.

Epërsinë numerike në fushë e shfrytëzoi WBA që me Matheus Pereira arriti të shënojë dy gola në fund të pjesës së parë 45 +2’ dhe 45 +4’.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat