Media maqedone i drejtohet trajnerit të Kosovës: Kur nuk mund të durosh një bukuroshe...

Futboll

Media maqedone i drejtohet trajnerit të Kosovës: Kur nuk mund të durosh një bukuroshe...

Nga: K.Goca Më: 15 prill 2021 Në ora: 17:21
Media maqedone i drejtohet trajnerit të Kosovës: Kur nuk mund të durosh një bukuroshe...

Qëndresa Krelani, gazetare e sportit në Radio Kosovë dhe Tahir Batatina, fundjavën që e lamë pas, u grindën keq në emision sportiv “Sporti Total”, duke e gjuajtur njëri – tjetrin me fjalë.

Kjo grindje mes këtyre akterëve u bë hit edhe në mediat maqedone. 

“Kjo është kur nuk mund të durosh një vajzë, përndryshe një prezantuese televizive, për t’i kritikuar rezultatet e tua të dëshpëruara, kështu që në mungesë të argumenteve filloni ta fyeni atë.

Këto skena të pahijshme ndodhën në një studio sportive në një shfaqje televizive në Kosovë.

Qëndresa Krelani pyeti trajnerin e Llapit, Tahir Batatina, pse rezultatet e ekipit të tij janë të dobëta dhe si trajner që moti ka humbur besimin në opinion.

Në këtë, trajneri u zie dhe filloi të fyente bukuroshen Qëndresa”, shkruan mes të tjera media maqedone “sportmedia”, duke publikuar edhe fjalët se çfarë i thanë njëri – tjetrit në emision.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat