​Fillon finalja e Kupës së Kosovës mes Dukagjinit e Llapit

Futboll

​Fillon finalja e Kupës së Kosovës mes Dukagjinit e Llapit

Më: 12 maj 2021 Në ora: 20:50
Fillon finalja e Kupës së Kosovës mes Dukagjinit e Llapit

Ka filluar finalja e madhe e Kupës së Kosovës në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë mes Dukagjinit dhe Llapit, ku fituesi do të siguroj garat evropiane për sezonin e ardhshëm.

Të dy skuadrat e zhvillojnë këtë ndeshje si mysafirë në kryeqytet, me synim e vetëm drejt triumfit në finalen e sezonit 2020/21, përcjell KosovaPress.

Favoritë të sotëm janë skuadra e Llapit me eksperiencën që kanë si ekip elitar në Superligën e Kosovës.

Por nuk mund të përjashtohet edhe befasia nga Dukagjini që garon në Ligën e Parë të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat