Luis Suarez lojtari më vendimtar i La Liga: Golat e tij i kanë sjellur 19 pikë Atletico Madrid

Futboll

Luis Suarez lojtari më vendimtar i La Liga: Golat e tij i kanë sjellur 19 pikë Atletico Madrid

Më: 17 maj 2021 Në ora: 19:53
Luis Suarez

Luis Suarez është njeriu i fatit.

Golat e sulmuesit uruguajan, në fakt, lejuan që Atletico Madrid të merrte shumë fitore – siç ndodhi edhe dje kundër Osasuna.

Siç raportohet nga Opta, ka 19 pikë të sjella si rezultat nga golat (20 gjithsej) të Luis Suarez.

Vetëm En-Nesyri arriti të bëjë të njëjtën gjë. Colchoneros tani janë 90 minuta nga titulli dhe e kanë fatin në duart e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat