Favoritët pa vështirësi

Futboll

Favoritët pa vështirësi

Më: 15 shtator 2021 Në ora: 17:35
Favoritët pa vështirësi

Sot u zhvilluan përballjet e raundit të para eliminator në Kupën e Maqedonisë në futboll.

Skuadra favorite nuk kishin shumë vështirësi për të avancuar në rundin e ardhshëm. Struga Trim Lum në transfertë, me 2:0 mundi Sasën, Rabotniçki demoloi skuadrën e Slloga Vinicë me 3:0.

Me të njëjtin rezultat Makedonija Gjorçe Petrov, poashtu në transfertë, mundi Detonit Xhuniorin, ndërsa fitoren më bindëse e shënuan skuadrat e Renovës dhe Pelisterit.

Skuadra nga Xhepçishti mundi Gostivarin me 4:0, ndërsa skuadra nga Manastiri shënoi 9 gola në rrjetën e Lubotenit.

Në mesin e 16 ekipeve u kualifikuan edhe Tikveshi, Ohri dhe Vardari.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat