Infektohet me Covid

Futboll

Infektohet me Covid

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 14:30

Lojtari i kombëtares pas ndeshjes me Poloninë infektohet me Covid.

Mediat italiane bëjnë të ditur se Frederik Veseli, lojtari i kombëtares shqiptare është infektuar me Covid.

Lajmin e ka konfirmuar klubi i Salernitanës. "Lojtari Veseli pas rikthimit nga grumbullimi i kombëtares shqiptare është infektuar me Covid", thuhet në njoftimin zyrtar të klubit saleritan.

Futbollisti është përfshirë në listën e të grumbulluarve ndaj Spezias, por pritet që të marrin përgjigjet e plota të analizave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat