“Haaland do të përfundojë në Barcelonë”

Futboll

“Haaland do të përfundojë në Barcelonë”

Më: 10 janar 2022 Në ora: 19:31
Erling Haaland

Lluis Carrasco, menaxheri për marketing i fushatës së presidentit Joan Laporta të Barcelonës që rezultoi me fitore të presidencës së tij, ka thënë që Erling Haaland është rrugës së tij për t’ju bashkuar Blaugranas. 

Norvegjezi thuhet se është synimi numër 1 i Laportas këtë verem, edhe pse nuk ka bërë të ditur se si do ta zgjedh misterin e financave në klubin e tij. 

Pavarësisht kësaj, me njërin prej sulmuesve më elitar në Europë. Nënshkrimi më të do të ishte një blerje e madhe për skuadrën katalunase që po vuan për rezultate, kurse komentet e Carrascos kanë shprehur optimizëm për këtë mundësi. 

“Haaland po shkon në Barcelonë”, tha Carrasco për emisionin “El Jijantes: të Gerard Romero. 

“E di që presidenti e adhuron Erling Haaland, ai e di që është një lojtar simbolik, një referencë dhe një flamur për pkëtë projekt dhe ai pritet të dominojë në futbollin europian në vitet në vazhdim”. 

Ai mandej ka shpjeguar si Haaland do të vijë si një ylle për Barcelonën, para se të theksojë “se ai nuk do t’i bashkohet Real Madridit”. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat