Everton shkarkon Benitezin

Futboll

Everton shkarkon Benitezin

Më: 16 janar 2022 Në ora: 18:04
Everton shkarkon Benitezin

Drejtuesit e Everton kanë vendosur t’i japin fund bashkëpunimit me Rafael Benitez. Trajneri spanjoll ka pasur rezutate shumë negative në këtë sezon dhe vazhdimisht ka qenë në diskutim për të ardhmen e tij në klub.

Megjithatë, 9 humbje në 13 ndeshjet e fundit dhe vendi i 16-të në klasifikim nuk i kanë lënë shumë mundësi zgjedhje klubit anglez. 61-vjeçari u zyrtarizua në krye të Everton në muajin qershor të vitit 2021, ndërsa tashmë duhet të mendojë për një tjetër eksperiencë.

Ndërkaq, drejtuesit e Everton kanë nisur nga puna për pasuesin e teknikut spanjoll dhe i preferuari i tyre është Ëayne Rooney. Legjenda e Manchester United tashmë prej disa viteve ka nisur të ushtrojë profesionin e trajnerit ndërsa aktualisht është në krye të skuadrës së Derby-t në Championship.

Nëse nuk arrihet të nënshkruhet me Rooney atëherë një zgjidhje për Everton do të ishte edhe besimi për zëvendësin e Benitez, Duncan Ferguson.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat