Arsenali është i vendosur

Futboll

Arsenali është i vendosur

Më: 22 janar 2022 Në ora: 11:51
Arsenali është i vendosur

Arsenali është i vendosur t’i ofrojë Mikel Artetës një kontratë të re para fundit të sezonit, për të parandaluar që menaxheri i tyre të hyjë në 12 muajt e fundit të marrëveshjes së tij.

Drejtuesit e klubit kanë qenë të kënaqur me Artetën që kur ai zëvendësoi Unai Emery dy vjet më parë, dhe janë të vendosur për ta mbajtur atë, pavarësisht se Arsenali përfundoi i teti në Premier Ligë në të dy sezonet e tij në krye.

Udhëheqja e Artetës jashtë fushës ka impresionuar drejtuesit në Emirates, me Artetan që luajti një rol kyç në bindjen e lojtarëve për të marrë shkurtime të përkohshme pagash në fillim të pandemisë.

39-vjeçari është i lumtur në Arsenal dhe do të mirëpresë bisedimet. Çdo zgjatje do të çonte në një rritje të pagës së tij prej mbi 5 milionë eurosh, raporton DailyMaili.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat