Liverpooli bën goditjen e madhe

Futboll

Liverpooli bën goditjen e madhe

Më: 29 janar 2022 Në ora: 14:33
Liverpooli bën goditjen e madhe

Liverpooli bën goditjen e madhe në merkaton e dimrit.

Luis Diaz mund të konsiderohet si futbollisti më i ri i The Reds. Drejtuesit e Liverpoolit kanë arritur akordin me ata të Portos për transferimin e sulmuesit të krahut në Anfield Road duke plotësuar kërkesat e trajnerit Jurgen Klopp që e dëshironte me çdo kusht futbollistin kolumbian.

Sipas mediave portugeze Luis Diaz ka kryer vizitat mjekësore për Liverpoolin nga grumbullimi me Los Cafeteros në Kolumbi. Kosto e këtij operacioni ka shkuar në 45 milionë euro, plus 15 milionë të tjera në forme bonusesh.

Me Luis Diaz sulmi i Liverpoolit duket gjithnjë e më shumë i kompletuar pasi nuk duhet harruar që Klopp ka në përbërje emra si Salah, Mane, Diogo Jota, Firmino e Origi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat