Koeman rikthehet te Kombëtarja e Holandës

Futboll

Koeman rikthehet te Kombëtarja e Holandës

Më: 6 prill 2022 Në ora: 11:28
Koeman rikthehet te Kombëtarja e Holandës

Trajneri, Ronald Koeman do të rimarrë drejtimin e Kombëtares së Holandës.

Kështu ka bërë të ditur Kombëtarja e Holandës përmes një postimi në “Twitter”.

“Kthim si trajneri ynë nga viti 2023: Ronald Koeman”, ka shkruajtur Kombëtarja.

Koeman do të jetë pasuesi i Louis van Gaalit pasi ditë më parë Van Gaal u diagnostifikua me kancer në prostatë.

Trajneri do t’i kthehet punës së trajnerit, pas dështimit që pati në “Camp Nou” me skuadrën e Barcelonës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat