FC Vjosa: Jemi në ligën e parë

Futboll

FC Vjosa: Jemi në ligën e parë

Më: 21 maj 2022 Në ora: 19:36
FC Vjosa: Jemi në ligën e parë

Skuadra e futbollit Vjosa e Shtimes është anëtar i ri i Ligës së Parë të Kosovës. 

Shtimjanët shënuan fitore me rezultat bindës 3:0 ndaj Bashkimit, në ndeshjen e Ligës së Dytë të Kosovës. 

“Përfundon takimi me fitore dhe jemi në ligën e parë.

Urime Shtime, Urime Titanë, Urime të gjithë simpatizuesve që ishin pjesë e pandashme e jona. 
KF Vjosa – KF Bashkimi 3:0.

Golashënues: Ardit Gashi, Përparim Livoreka, Altin Vojvoda. Shihemi në festën e kampionit në xhiron e fundit.
Shtimja do të jetë e kaltër nga titanët!
”, shkruan në faqen e FC Vjosa.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat