Skuadra angleze vihet pas Thomas Strakoshës

Futboll

Skuadra angleze vihet pas Thomas Strakoshës

Më: 23 maj 2022 Në ora: 17:14
Thomas Strakoshës

Portieri shqiptar, Thomas Strakosha do të largohet nga Lazio.

Strakosha ka luajtur ndeshjen e fundit me skuadrën e Lazio dhe tashmë do të kërkojë skuadër të re, për të nisur aventurë tjetër.

Një nga skuadrat që përmendet është ajo e sapo promovuar në Premier League, Fulham.

Mediat britanike thonë se Fulham kanë identifikuar shqiptarin si të duhurin për portën.

Fulham nuk mund ta mbajnë Alphonse Areola të PSG, i cili ishte i huazuar në Angli këtë edicion.

Strakosha, me një ofertë të mirë, mund të zë vendin e francezit për sezonin tjetër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat