Asllani, ndër më të kërkuarit

Futboll

Asllani, ndër më të kërkuarit

Më: 27 maj 2022 Në ora: 16:55
Asllani, ndër më të kërkuarit

Jo vetëm Serie A, për Asllanin interesohen edhe nga Premier League!

Mesfushori shqiptari i Empolit, Kristjan Asllani mbylli një sezon fantastik me skuadrën e tij, ku edhe pse mjaft i ri në moshë ka qenë një nga pikat kyçe në mesfushë.

Zërat për një interesim të skuadrave të mëdha në Serie A kanë nisur që në janar, por tanimë duket se ato janë hapur edhe më gjerë.

Interesim për Asllanin ka edhe nga Premir League. Licester City dhe West Ham janë dy skuadrat që po minitorojnë me kujdes situatën e shqiptarit dhe janë të gatshme të  investojnë 10-12 milion euro për kartonin e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat