Luma te Voska Sport

Futboll

Luma te Voska Sport

Më: 19 qershor 2022 Në ora: 13:35
Luma te Voska Sport

Ensar Luma, një prodhim i Shkëndijës sezonin e ri do ta shohim me fanellën e Voska Sport.

Informacione të “infOSport.mk” bëjnë me dije se palët kanë rënë dakord dhe se Luma shumë shpejtë do prezantohet nga drejtuesit e skuadrës shqiptare nga Ohri, që edhe sezonin e ri do të ketë synim kryesor inkuadrimin në Ligën e Parë të Maqedonisë së Veriut.

Luma edicionin e kaluar ishte pjesë e Borecit, duke luajtur në formë huazimi nga rradhët e Shkëndijës.

Ai me fanellën e skuadrës nga Velesi u paraqit në 27 ndeshje, duke realizuar 3 gola, ndërsa edicionin e ri golat do ti kërkojë me fanellën e Voska Sport, skuadër kjo që deri në këto momente zyrtarisht ka prezantuar vetëm Ylber Beqirin e ardhur nga Korabi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat