Conte me ide të qarta për sulmin

Futboll

Conte me ide të qarta për sulmin

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 13:47
Conte

Totenhemi ka nisur ofensivën për blerjen e dy sulmuesve të Evertonit, Riçarlison dhe Antoni Gordon.

Skuadra e Antonio Kontes, e cila u rikthye në Champions, ka ofruar 80 milionë paund plus 20 milionë bonuset me bazë prezencash për dy yjet e Frenk Lampardit.

Sulmuesi brazilian dëshiron të largohet nga “Goodison Park” dhe Evertoni i ka vendosur një çmim prej 50 milionë paundësh. Por klubi nga Liverpuli dëshiron që ta mbajë talentin e U-21 të kombëtares angleze, i cili është shndërruar në idhullin e tifozëve.

Megjithatë, oferta prej 100 milionë paundësh e londinezëve mund të jetë shumë joshëse për klubin e Mersejsajdit, duke parë vështirësitë e tyre financiare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat