Tottenham zyrtarizon Richarlison

Futboll

Tottenham zyrtarizon Richarlison

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 11:26
Richarlison

Richarlison është zyrtarisht lojtar i Tottenham. “Spurs” njoftuan këtë të premte nënshkrimin me 25-vjeçarin brazilian nga Everton deri në sezonin 2027.

Kostoja e transferimit nuk është bërë e ditur, por media të ndryshme theksojnë se mund të jetë rreth 60 milionë euro.

Richarlison ka bërë 173 paraqitje në Premier League për dy skuadrat e tij të mëparshme, Everton dhe Watford, dhe në to ka shënuar 48 gola.

Ndërsa tashmë braziliani pritet të ndërmarr një tjetër hap në karrierën e tij dhe të bashkohet me dyshen e sulmit të “Spurs” Kane-Son.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat