Batatina: Ofertat e reja po vijnë nga kampionatet më të mira në Europë

Futboll

Batatina: Ofertat e reja po vijnë nga kampionatet më të mira në Europë

Më: 4 korrik 2022 Në ora: 00:12
Batatina

Valmir Veliu hyri në historinë e futbollit të Kosovë së fundmi me shitjen më të shtrenjtë.

Lojtari i Llapit do të transferohej te Gaziantep, duke firmosur me skuadrën turke deri në vitin 2025. 160 mijë euro u derdhën në arkat e klubit shqiptar të Kosovës dhe kjo nuk kishte ndodhur kurrë më parë.

Por duket se te Llapi janë në entuziazmin e kësaj lëvizje, për të fantazuar pak larg. Në emisionin “Kampionët” që transmetohet në “Kanal 10”, trajneri Batatina është shprehur se ofertat e reja po vijnë nga kampionatet më të mira në Europë.

“Një skuadër nga Seria A po kërkon mesfushorin tonë Ilir Krasniqi”, tha Batatina, ndërsa tifozët nuk e kanë marrë shumë seriozisht këtë deklarat.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat