Atalanta kërkon të përfitojë

Futboll

Atalanta kërkon të përfitojë

Më: 5 gusht 2022 Në ora: 11:22
Atalanta kërkon të përfitojë

Juventusi i është rikthyer sërish pistës së Luis Muriel. “Zonja e Vjetër” kërkon të tjera përforcime për sezonin e ri.

Opsioni i Alvaro Moratës nuk është i mundur pasi Atletico Madrid ka kërkuar 35 milionë euro për shërbimet e tij dhe në këto kushte bardhezinjtë shikojnë si një mundësi reale sulmuesin e Atalantës.

“Calciomercato.com” pretendon se negociatat po përparojnë mes klubeve, megjithëse çmimi i kërkuar prej 15 milionë eurosh nga Atalanta konsiderohet shumë i lartë për një 31-vjeçar.

Kolumbiani ka shënuar 98 gola dhe 48 asistime në 280 paraqitje në Serie A, ku ka luajtur për Udinese, Leçe, Sampdoria, Fiorentina dhe Atalanta.

Sezonin e kaluar, ai kontribuoi me 14 gola dhe 10 asistime në 39 ndeshje zyrtare për klubin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat