Vendim befasues

Futboll

 Vendim befasues

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 14:35
 Vendim befasues

Kuaduo Azamoah ka marrë një vendim surprizë për karrierën e tij!

Ish-mbrojtësi i Juventusit dhe i Interit ka “varur këpucët në gozhdë” në moshën 33-vjeçare.

Një vendim i papritur ky dhe befasues duke parë moshën e tij për të lënë zyrtarisht futbollin.

Gjatë karrierës së tij, ganezi ka fituar 6 tituj kampionë me Juventusin, 4 Kupa të Italisë dhe 3 Superkupa të Italisë, të gjitha me “Zonjën e Vjetër”.

Me Interin u aktivizua gjithsej në dy sezone, teksa më parë ka mbajtur veshur edhe fanellat e Belinzonës, Torinos, Udinezes dhe së fundmi me Kaljarin, me të cilët e mbylli bashkëpunimin në fundin e sezonit të kaluar.

Së fundmi, Azamoah ka postuar një foto në profilin e tij të rrjetit social “Instagram”, me agjentin e tij Federiko Pastorelo duke shkruar: “Kohë të mrekullueshme. Gjithmonë një kënaqësi të punosh me ty!”, ishte postimi i ganezit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat