Kujtim Shala, i pari shqiptar: Rrezikova shumë, për këtë arsye kroatët janë falënderues! 

Futboll

Kujtim Shala, i pari shqiptar: Rrezikova shumë, për këtë arsye kroatët janë falënderues! 

Nga: K. Goca Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 21:14
Kujtim Shala, i katërti nga e djathta me kombëtaren kroate, me 17 tetor të vitit 1990

Legjenda e futbollit të Kosovës, Kujtim Shala, është krenar që është i pari shqiptar, që ka veshur fanellën e kombëtares së Kroacisë pikërisht me 17 tetor të vitit 1990, një vit para vdekjes së Jugosllavisë artificiale.

Ish futbollisti i Lirisë së Prizrenit, Partizanit të Beogradit, Prishtinës, Dinamos së Zagrebit, skuadrave të njohura gjermane e franceze, tregon pse iu është falënderues kroatëve. 

“Isha i pari Shqiptare qe luajta për Kroacinë.

Ndeshja Historike me SHBA-në, 1990!

Rrezikova shumë, për këtë arsye kroatët janë falënderues”, ka shkruar Shala në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat