Vendoset rekord historik

Futboll

Vendoset rekord historik

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 22:42
Vendoset rekord historik

Plot 28 gola u shënuan në 8 sfidat e vlefshme për raundin e 1/16-ave të Kupës së Botës.

Një rekord historik ky për sa i përket numrave të golave brenda një edicioni të shënuara në këtë raund, që prej vitit 1986 kur ky raund filloi të aplikohej.

Në këtë statistikë janë përjashtuar penalltitë e gjuajtura në 2 sfidat që shkuan me penallti, atë mes Japonisë dhe Kroacisë si dhe Marok-Spanjë.

Dueli me numrin më të lartë të golave ishte ai i mbrëmjes së sotme mes Portugalisë dhe Zvicrës, që përfundoi me rezultatin 6-1.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat