Festë e çmendur nëpër rrugë dhe sheshe

Futboll

Festë e çmendur nëpër rrugë dhe sheshe

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 22:54
Festë e çmendur nëpër rrugë dhe sheshe

Padyshim fitorja e Marokut ndaj Spanjës në fazën e 1/16-ave në Botërorin e Katarit ishte një surprizë e madhe për këdo.

Një lojë tepër emocionuese, me plot raste, por që fati u vendos nga penalltitë.

Futbollistët e Marokut arritën të shënojnë 3 gola nga 4 gjuajtje, ndërsa iberikët nuk arritën të shënonin asnjë gol.

Por si u festua nga tifozët ky kualifikim i Marokut?

Qindra njerëz kanë pushtuar sheshet, rrugët teksa festojnë në mënyrë të mrekullueshme këtë fitore historike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat