Aglezin e kërcënonin për orientimin se*sual

Futboll

Aglezin e kërcënonin për orientimin se*sual

Më: 25 janar 2023 Në ora: 12:43
Mark Clattenburg

Ish-arbitri i Premier League, Mark Clattenburg është detyruar të japë dorëheqjen nga posti i shefit të arbitrave në Egjipt.

Clattenburg që e mori rolin në gushtin e vitit 2022 u largua për shkak të kërcënimeve nga ana e tifozëve të klubit Zamalek, me këta të fundit që ishin të nxitur edhe nga ana e presidentit Mortada Mansour.

Presidenti Mansour e kishte kritikuar publikisht Clattenburg se ndikon për keq në futbollin e Egjiptit ndërsa gjithashtu e akuzoi britanikun se ishte ndarë nga bashkëshortja e tij për të nisur një lidhje me një person të së njëjtës gjini.

Në këtë formë, pas protestave dhe kërcënimeve, 47-vjeçari vendosi të largohet nga Egjipti ndërsa pretendon edhe se nuk është paguar për dy muajt e fundit të punës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat