Broja i 18-ti

Futboll

Broja i 18-ti

Më: 26 janar 2023 Në ora: 17:41
Broja i 18-ti

Cilët janë futbollistët më të shpejtë në botë? Kjo është zbuluar nga faqja e specializuar speedsdb.com, që ka përpiluar renditjen speciale të futbollistëve më të shpejtë në botë.

Mes 30 të parëve është edhe sulmuesi i Shqipërisë dhe Chelsea-t, Armando Broja, i cili mban vendin e 18-të në renditje.

Vetëm një lojtar i Serisë A në klasifikim, ndërsa surpriza është në podium, me Mbappe që është djegur në fotofinish nga dy lojtarë të Premier League.

Renditja

30) Galeno (Porto): 34,71 km/h; 29) Marcos Llorente (Atletico Madrid): 34,71 km/h; 28. Victor Kristiansen (Leicester): 34,71 km/h; 27) Calvin Bassey (Ajax): 34,90 km/h; 26) Carmona (Elche): 34,90 km/h

25) Hudson-Odoi (Bayer Leverkusen): 34,90 km/h; 24) Diego Dalot (Manchester United): 34,90 km/h; 23) En-Nesyri (Sevilla): 34,90 km/h; 22) Zaidu (Porto): 35,0 km/h; 21) Hakimi (PSG): 35,0 km/h; 20) Joao Mario (Porto): 35,10 km/h

19) Buchanan (Brugge): 35,10 km/h; 18) Broja (Chelsea): 35,30 km/h; 17) Reinildo (Atletico Madrid): 35,40 km/h; 16) Vinícius JR. (Real Madrid): 35,40 km/h

15) Rafa Silva (Benfica): 35,90 km/h; 14) Haaland (Manchester City): 36,04 km/h; 13) M. Diaby (Bayer Leverkusen): 36,10 km/h; 12) Adeyemi (Borussia Dortmund): 36,1 km/h 11) A. Garnacho (Manchester United): 36.20 km/h

10) Nuno Tavares (Olympique Marsiglia): 36,21 km/h; 9) Alphonso Davies (Bayern Monaco): 36,21 km/h; 8) F. Valverde (Real Madrid): 36,30 km/h; 7) Leao (Milan): 36,50 km/h

6) Adama Traoré (Wolverhampton): 36,60 km/h; 5) Dembélé (Barcellona): 36,60 km/h; 4) Mudryk (Chelsea): 36.63 km/h; 3) Mbappé (PSG): 37,90 km/h; 2) Nuñez (Liverpool): 38.00 km/h; 1) Botman (Newcastle): 39.21 km/h.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat