Këpuca e Artë, sulmuesi nga Mali “mund” futbollistin e kombëtares shqiptare

Futboll

Këpuca e Artë, sulmuesi nga Mali “mund” futbollistin e kombëtares shqiptare

Më: 27 janar 2023 Në ora: 19:55
Këpuca e Artë – Saliou Guindo

Këpuca e Artë, sulmuesi nga Mali “mund” futbollistin e kombëtares shqiptare!

Gara për Këpucën e Artë të sezonit të shkuar u vendos vetëm në javët e fundit. Saliou Guindo u shpall “Këpuca e Artë” për sezonin 2021/2022.

Sulmuesi i Laçit mposhti, Taulant Seferin, i cili shënoi po të njëjtën kuotë golash 19, por diferencën e bëri numri i ndeshjeve të luajtur.. 

Guindo ka luajtur në total 33 ndeshje, ndërsa Seferi 34.26-vjeçari, falë paraqitjeve të mira u transferua në Arabinë Saudite me ekipin e Dibba Al Fujairah, por aventura e tij zgjati shumë pak dhe në merkaton e janarit u rikthyer përsëri te Laçi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat