Ancelotti: Konkurrencë e madhe, edhe unë vuaj

Futboll

Ancelotti: Konkurrencë e madhe, edhe unë vuaj

Më: 23 shtator 2023 Në ora: 14:38
Vinicius e Ancelotti

Vinicius qëndron jashtë fushave prej datës 25 gusht, që përkoi me javën e tretë të sezonit të ri në La Liga.

Reali i Madridit fitoi 0-1 në Galici përballë Celta Vigos.

Sfidë ku ylli brazilian pësoi një dëmtim muskulor dhe u largua nga fusha pas vetëm 18 minutave.

Pavarësisht rëndësisë së tij, skuadra e Carlo Ancelotti ia ka dalë t’i fitojë gjithë ndeshjet e deritanishme.

Përpara derbit kundër Atletico Madrid, që do të nisë prej orës 21:00 të së dielës (SuperSport 2), trajneri italian i “Los Blancos” ka lajmëruar rikthimin e 23-vjeçarit.

“Vinicius është rikuperuar 100%”, gëzoi tifozët Ancelotti, ndërkohë që foli edhe rreth konkurrencës së madhe te Reali. Sidomos në mesfushë.

“E kam të vështirë t’i lë lojtarët në pankinë, por konkurrenca është shumë e madhe në mesfushë. Gjithsesi nuk mund të trishtohesh kur ke dhënë 100%”, u shpreh trajneri i Realit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat