Wenger: E kam refuzuar disa herë Realin

Futboll

Wenger: E kam refuzuar disa herë Realin

Më: 2 nëntor 2023 Në ora: 17:15
Wenger

Transferimi te Real Madrid është një ëndërr për shumë njerëz, por jo për të gjithë. “Real Madrid u përpoq të nënshkruante me mua dy ose tre herë”, tha Arsene Wenger.

Ish-trajneri i Arsenalit foli për BeIN Sports për karrierën e tij të gjatë.

“Sot, ndonjëherë, pyes veten nëse bëra vërtet gjënë e duhur duke refuzuar Real Madridin, por në atë kohë u ndjeva sikur isha në një klub ideal (Arsenal)”.

Më pas, ai shtoi:

“Unë tregova përkushtim, besnikëri dhe se mund të arrini deri në fund të një projekti. Nuk kërkova lavdi të menjëhershme, kërkova diçka më të thellë”.

Ai përfundoi: “Isha i përfshirë në një projekt për të ndërtuar stadiumin e ri që do të zëvendësonte Highbury-n dhe duhej financuar.

“Ne kemi paguar për gjithçka, nuk kemi marrë ndihmë nga askush. Kjo është arsyeja pse unë nuk shkova te Real Madrid, doja ta përfundoja atë projekt”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat