Spalletti humb Dimarcon

Futboll

Spalletti humb Dimarcon

Më: 22 qershor 2024 Në ora: 19:23
Dimarco

Luciano Spalletti pothuajse me siguri do të duhet të bëjë pa Federico Dimarco në ndeshjen e fundit, vendimtare të Grupit B të Euro 2024.

Anësori i Interit në fakt pësoi një goditje gjatë ndeshjes kundër Spanjës të enjten, e cila nuk e lejoi të merrte pjesë në seancën e fundit stërvitore (vetëm e diferencuar për të) dhe që me shumë mundësi do ta mbajë jashtë ndeshjes së planifikuar për të hënën në orën 21:00.

Kjo është një mungesë e rëndësishme, edhe për shkak se ish-lojtari i Veronës është i vetmi mbrojtës me këmbë të majtë në skuadrën e Italisë.

Spalletti tashmë po mendonte zëvendësimin e Giovanni Di Lorenzo-s, me futjen e Darmian nga minuta e 1-rë, dhe në këtë moment ai mund të zgjidhte një revolucion total në prapavijë, me Cambiaso që zëvendëson Dimarco.

Në realitet, në atë rol mund të luajë edhe Calafiori, i cili ka lindur si mbrojtës i majtë dhe që e bëri këtë në më shumë se një rast në sezonin e tij të fundit në Bolonjë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat