Prishtina fiton thellë ndaj Dritës

Hendboll

Prishtina fiton thellë ndaj Dritës

Më: 5 dhjetor 2020 Në ora: 20:41
Alma Nivokazi

Fitore shënuan Prishtina dhe Jusuf Gërvalla në elitën e hendbollit të Kosovës në hendboll (femrat).

Prishtina e mposhti Dritën me rezultat 40:14 kurse Jusuf Gërvalla fitoi ndaj Samadrexhës me 29:23.
Alma Nivokazi shënon 10 gola për Prishtinën.

Kastrioti – Shqiponja 32:29 (12:12)

Kastrioti: Tërpeza, Dinarica, V. Gashi 5, Reçica 1, Stagova 2, Saliu, Misini, Beqiri, Salihu 5, P. Gashi 19, Grainca, Hyseni, S. Reçica.
Shqiponja: Quni, Goqi 10, Ferizaj 3, Fazlija 5, Gashi 4, E. Ferizaj, Nuza 3, Jilta, Gyl. Jilta, Dobrunaj 4.

Prishtina – Drita 40:14 (15:7)
Prishtina: Uka, Sefedini 3, Baftijari 4, Ipçi 3, Mehmeti, Nivokazi 10, Behluli, Stagova 6, Shala 3, Kurteshi 7, Prapashtica 4.
Drita: Ramabaja 4, Pajaziti, Arifi 2, Rudhani 1, Reqani, Sadiku 1, Vokshi 6, Hyseni, Januzi.

Jusuf Gërvalla – Samadrexha 29:23 (12:10)
Jusuf Gërvalla: Gërvalla, Gecaj 9, Tolaj 2, Shala, Imeraj 1, Qufaj 3, Berisha, Qekaj 10, Ar. Imeraj 4, Lulaj.
Samadrexha: Maloku, G. Basholli 2, Sadiku 4, M. Sadiku, A. Maloku 9, R. Maloku, Gj, Basholli 5, D. Basholli, Mehmeti 3, E. Basholli. A. Maloku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat