Fitorja e dytë për Dritën! Prishtina dhe Vushtrria bindshëm

Hendboll

Fitorja e dytë për Dritën! Prishtina dhe Vushtrria bindshëm

Më: 10 dhjetor 2020 Në ora: 12:23
Fitorja e dytë për Dritën! Prishtina dhe Vushtrria bindshëm

Drita e Gjilanit e ka shënuar fitoren e dytë në Superligën e hendbollisteve.

Në Gjilan në kuadër të javës së dhjetë, Drita e mposhti Vëllaznimin e Gjakovës me rezultat 29:22. Pas pjesës së parë rezultati ishte 13:8 për gjilanaset.

B. Ramabaja udhëhoqi Dritën me 11 gola. 12 gola për Vëllaznimin i shënoi E. Radoniqi. Drita renditet e dhjeta me 4 pikë. Vëllaznimi është i nënti me 6 pikë.

Po të mërkurën Vushtrria fitoi thellë ndaj Jusuf Gërvallës kurse Prishtina e mposhti Samadrexhën.

Samadrexha – Prishtina 24:36 (13:14)
Samadrexha: Ar. Maloku, Gr. Basholli 4, Sadiku 4, Mehmeti 5, A. Maloku, E. Basholli, R. Maloku 3, Ge. Basholli 7, M. Sadiku 1.
Prishtina: Uka, Sefedini 4,Baftijari 2, Ipçi 5, Mehmeti 6, Nivokazi, Stagova 3, Shala 4, Kurteshi 7, Prapashtica 5.

Drita – Vëllaznimi 29:22 (13:8)

Drita: Januzi, Ramabaja 11, Vokshi 5, Rudhani 5, Hyseni 3, Reqani, Arifi 5, Pajaziti.
Vëllaznimi: Daija, Berisha, Mullakadrija, Varaki 2, Bardhi, Hoda 2, Gashi 3, Frrokaj 3, Radoniqi 12.

Vushtrria – Jusuf Gërvalla 42:18

Vushtrria: Kelmendi, B. Gubetini, Avdiu 3, Rama 11, Zymeri, Preniqi 1, Sopjani 7, Kasumi 7, R. Gubetini 1, Tahiri 4, Matarova 8.
Jusuf Gërvalla: Shala, Qufaj 1, Gecaj 3, Tolaj 2, Qekaj 6, Gashi 1, D. Qekaj 1, Ard. Imeraj 1, Imeraj 3, Berisha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat