Kroacia më e mirë se Katari, kualifikohen në rrethin tjetër

Hendboll

Kroacia më e mirë se Katari, kualifikohen në rrethin tjetër

Nga: Kemajl Goca Më: 19 janar 2021 Në ora: 19:50
Kroacia më e mirë se Katari, kualifikohen në rrethin tjetër

Kombëtarja e Kroacisë kualifikohet në rrethin e dytë të Kampionatit Botëror në hendbolll, që po zhvillohet në Egjipt. 

Kundërshtari i parë i Kroacisë në rrethin e dytë është  Bahrejni, i cili zuri vendin e tretë në Grupin D.

Kroatët do të janë grup me Argjentinën dhe Danimarkën. Dy skuadra që renditen në dy vendet e para në secilën grup do të kalojnë në çerekfinale.

Në ndeshjen e rrethit  të 3-të të Grupit C, në Aleksandri, ekipi kroat i hendbollit për meshkuj mposhti Katarin, me rezultat 26:24 (13:11) dhe fitoi vendin e parë në grup me 5 pikë, duke lënë pas Katarin me 4.

Kroacia - Katari 26:24 (13:11)

Gjyqtarë: Naçevski dhe Sokolov (Maqedonia e Veriut).
Kroacia: Peshiq (4 mbrojtje), Shego (6 mbrojtje), Mariq (5), Duvnjak (1), Horvat (3), Keviq, Sharac, Shtrlek (6), Çupiç (2), Musa (1), Mamiq (5), Shebetiq, Brozoviq, Mandiq, Jaganjac, Martinoviq (3).
Katar: Shariq (3 mbrojtje) Abidi (7 mbrojtje); Alkrad, Mabrouk, Madadi (4), Marzo (7), Sassi, Damjanoviq, Berrached (3), Romane, Sami (1), Ali (4), Guehis, Abdelfattah, Dhiab, Hassaballa (1), Zakkar (4).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat