Kosovë - Portugali, finale për vend të parë!

Hendboll

Kosovë - Portugali, finale për vend të parë!

Nga: K.G. Më: 5 qershor 2021 Në ora: 11:50
Kosovë - Portugali, finale për vend të parë!

Kombëtarja e Kosovës me mungesa të mëdha sonte kërkon fitore me çdo kusht që të avancojnë më tej.

Ndeshja Kosovë – Portugali, është finale për vend të parë. Dy kombëtaret që po tregojnë lojëra të mira dhe kanë po aq fitore në grupin 1, së bashku kryesojnë me nga 4 pikë në kuadër të kualifikueseve për Kampionatin Evropian.

“Me mungesa të rëndësishme për shkaqe shëndetësore, por me vendosmëri për ta dhënë më të mirën për fanellën e shtetit.

Luajmë sonte ndaj Portugalisë ndeshjen vendimtare për avancim tutje në kualifikimet për Euro 2022.

Na uroni fat! Forca Kosovaaa”, shkruan në faqen e FHK-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat