Në hapje derbi i madh i Kosovës

Hendboll

Në hapje derbi i madh i Kosovës

Nga: K.G. Më: 24 gusht 2021 Në ora: 14:14
Pamje nga një ndeshje

Është hedhur shorti për edicionin e ri në elitën e hendbollit të Kosovës (meshkujt). 

Në hapje derbi i madh, ndeshen Prishtina dhe kampioni Besa Famgas nga Peja.

Edicioni i ri fillon me 11 shtator dhe me derbin e madh, që pritet me padurim nga dashamirët e këtij sporti me traditë.  

Java e parë

Zhegra - Llapi
Drenica - Kastrioti
Trepça - Vëllaznimi
Prishtina - Besa Famgas
Rahoveci - Deçani

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat